INTERMASZ - Filtracja membranowa działa w Polsce od roku 1998 jako wyłączny przedstawiciel handlowy i techniczny firmy TAMI Industries.

Firma specjalizuje się w aplikacjach technik membranowych ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń bazujących na membranach ceramicznych. Posiada zaplecze badawczo-rozwojowe pozwalające na prowadzenie badań pilotowych w skali laboratoryjnej i półtechnicznej. Firma oferuje:

- kompletne instalacje przemysłowe do mikro- i ultrafiltracji z wykorzystaniem membran ceramicznych firmy   Tami Industries


- kompletne instalacje przemysłowe do ultra- i nanofiltracji oraz odwróconej osmozy z wykorzystaniem membran polimerowych wiodących światowych producentów (Koch, Sepro, DOW).  

- kompletne stanowiska badawcze do testowania technik membranowych dla uczelni i jednostek badawczo-rozwojowych

- szeroki zakres prac badawczo-rozwojowych z zakresu technik membranowych, wyparnych i suszenia rozpyłowego.

Do chwili obecnej firma brała udział w realizacji ponad 60 przemysłowych i ponad 20 badawczych aplikacji technik membranowych w Polsce i krajach ościennych.

TAMI Industries jest jednym z wiodących producentów membran ceramicznych. Jest to spółka akcyjna należąca w całości do osób prywatnych. Firma powstała w 1993 r we Francji. Dzięki innowacyjnym koncepcjom membran i systemów filtracyjnych, które znalazły zastosowanie w ponad 2.000 aplikacji w rozmaitych gałęziach przemysłu, zdołała osiągnąć pozycję jednego z najbardziej liczących się wytwórców membran ceramicznych na świecie.

Firma wytwarza membrany ceramiczne do mikro- ultrafiltracji techniką 'cross-flow'

Siedziba firmy znajduje się w Nyons, na południu Francji. Firma posiada 2 zakłady produkcyjne oraz sieć przedstawicielstw sprzedaży obejmujących Europę, obie Ameryki, Azję i Australię.

mapa1

TAMI Industries, centrala firmy, zlokalizowana w Nyons we Francji, odpowiedzialna za ostateczny etap produkcji membran ceramicznych, jak również studia inżynieryjne, materiałowe i procesowe z zakresu projektowania, produkcji i stosowania membran ceramicznych w aplikacjach laboratoryjnych, półtechnicznych i przemysłowych oraz doradztwo techniczne i technologiczne.

TAMI_zaklad

TAMI Deutschland, oddział produkcyjny zlokalizowany w niemieckim Hermsdorf (Turyngia) odpowiedzialny za produkcję nośników ceramicznych do wszystkich typów membran oraz za działania handlowe w krajach obszaru niemieckojęzycznego, Beneluksie, Skandynawii, krajach WNP  oraz Europie Środkowej, Południowej i Wschodniej.

TAMI North America, TAMI Latina i TAMI Separation Technology (China) to spółki córki odpowiedzialne za komercjalizację produktów TAMI na rynku obu Ameryk i Chin. 

TAMI Industries należy obecnie do grona trzech największych producentów membran ceramicznych na świecie.