Usługa dotyczy przeprowadzania badań pilotowych z zakresu zatężania / frakcjonowania substancji występujących w formie roztworów właściwych za pomocą membran polimerowych do nanofiltracji lub odwróconej osmozy.

pilot_NF_RO_zoom

Instalacja testowa wyposażona jest w 2 niezależne moduły filtracyjne umożliwiające jednoczesne użycie dwóch membran polimerowych o konstrukcji spiralnie zwijanej, o różnych granicach rozdziału (cut-off). Dostępnych jest 5 różnych membran z zakresu NF/RO. Możliwe jest zastosowanie innych membran o średnicy 4 cali (po wcześniejszym uzgodnieniu).

Urządzenie wykonane jest w całości ze stali 316L. Instalacja wyposażona jest w układ przepływomierzy masowych / elektromagnetycznych pozwalających na prowadzenie w czasie rzeczywistym pomiarów  natężenia przepływu / ciężaru właściwego koncentratu (retentatu) i filtratów (permeatów).Instalacja pracuje w trybie półautomatycznym z możliwością rejestracji wybranych parametrów procesowych (temperatura, ciśnienie przed/za membranami, przepływ objętościowy lub masowy retentatu i permeatów, ciężar właściwy retentatu)

Instalacja wyposażona w 3 pompy (podającą, wysokociśnieniową oraz obiegową) wyposażone w falowniki pozwalające na regulację ciśnień roboczych w zakresie od 10-40 barów.

W celu uzyskania bliższych danych nt. parametrów technicznych instalacji i warunków cenowych prosimy o kontakt mailowy info@intermasz.com   lub telefoniczny pod nr 694 614 546.